Trans Sibirya Turu

Trans-Sibirya Gezisi nasıl yapılır? Kazan Travels güvencesi altında bu masalsı yolculuk daha kolay ve daha güvenli. Öncelikle Rusya’nın Batı’ya dönük yüzü olan ve Avrupa sınırlarındaki masalsı şehri St. Petersburg’da başlayan yolculuk, ülkenin en Doğu’sundaki önemli merkez Vladivostok’ta bitmekte. Ve yaklaşık olarak 10 bin km’lik bir yola tekabül etmekte.

Trans-Sibirya gezisine en uygun tarihler ise mayıs ayının başından eylülün ortalarına kadar olan dönemdir. Bu tarihlerde Rusya’nın yoğun kış iklimi yumuşamakta ve kar örtüsü şehirlerden kalkmaktadır.

St. Petersburg, Moskova, Nijniy Novgorod, Kazan, Ufa, Ekaterinburg, Novosibirsk, Krasnoyarsk, Khabarovsk ve Vladivostok şehirleri gezimizin en önemli duraklarını teşkil etmektedir. Dilerseniz bu gezimize Rusya içindeki Yakutistan bölgesini ve Rusya dışında Moğolistan, Çin ve Japonya gezilerini de ekleyebiliriz. Talepleriniz doğrultusunda belirlenecek rotalar da seçeneklerimiz arasındadır.

Destansı yolculuktan detaylar…

Trans-Sibirya turunda siz değerli müşterilerimizin kıymetli vaktine ve enerjisine göre düzenlemeler yapabilmekteyiz. Tamamı tren ile yapılacak yolculukların yanı sıra; bazı uzun mesafeleri uçakla geçerek vakitten tasarruf etmek de mümkün. Tabi dilerseniz sadece tren hatlarında kalınıp bu tecrübenin uzun uzun tadını çıkarmanız da mümkün.

Mesela bir gezimizde Krasnoyarsk’tan İrkutsk’a ve İrkutsk’tan Habarovsk’a olmak üzere süreyi kısaltmak için uçak kullanıldı. Diğer şehirler arasındaki yollar da trenle katedildi.

Tren yolculukları özellikle gece ve yataklı vagonlarda yapılıyor. İstenirse dört yataklı, istenirse iki yataklı, istenirse de WC ve banyosu içinde lüks vagonda yolculuk yapılabilir.

Trans-Sibirya: Bir zaman yolculuğu deneyimi

Tren yolculuğu en uzun süren kısım Ekaterinburg – Novosibirsk şehirleri arasını kapsıyor. Tam 23 saat sürüyor. Neredeyse bir güne tekabül eden bu sürede yatağınızda dinlenebildiğiniz gibi trenin cafe bölümünde vakit geçirebilirsiniz. Burada yepyeni insanlar tanıyıp dostluklar kurulabileceği gibi; eşsiz Sibirya manzarası ve tren yolunun üzerindeki şirin köyleri seyre dalmak da mümkün.

Bu turun bir özelliği de Rusya’daki coğrafi özellikten dolayı her şehirde yerel saat diliminin değişmesidir. Rusya’nın dünyanın en geniş topraklara sahip ülkesi olduğunun daha iyi anlaşılacağı bir deneyim bu. Her yolculuktan sonra meridyenler de katedilmiş olacak çünkü…

Moskova ile Ekaterinburg arasında tam iki saatlik bir fark var. Novosibirsk ise Moskova’dan tam dört saat ileride. İrtkutsk’ta bu fark ise tam beş saate çıkıyor. Gezimizin son durağı Vladivostok’ta ise Moskova’dan tam altı saat ileride olacağız.

Hem Rus hem Dünya hem de Türk Tarihinin kalbine giden tur

St. Petersburg’ta çarlık Rusyası, Moskova’da Sovyetler… Kazan’da Tatar, Yekaterinburg’ta  Çarlık rejiminin sonu… Diğer şehirlerde de Sovyet sanayileşmesinin ve şehirleşmesinin etkileri…

Ve Sibirya… Ülkenin Sibirya kısmı Novosibirsk kentinde başlayıp Vladivostok’ta bitiyor. Habarovsk gibi şehirler ise Sibirya kısmının güneyinde kent yaşamının yoğun olduğu yerler olarak dikkat çekiyor. En heyecanlı yerlerinden biri ise Baykal Gölü…

Tüm bunlar ve daha fazlası firmamızla iletişime geçiniz:  tatkazantravels@mail.ru veya Whatsapp : +79625632236